Закладки (0)
Гель для прання: склад, як використовувати,  який краще вибрати
Гель для прання: склад, як використовувати, який краще вибрати

Гель для прання: склад, як використовувати,  який краще вибрати .

На ринку представлений широкий асортимент миючих засобів для прання білизни: це порошки, гелі, мильна стружка та інші. Зараз набирають популярність гелі для прання.

Зміст:

             Який хімічний склад?

             Достоїнства і недоліки гелів

             Як використовувати в пральній машині?

             Огляд популярних засобів

             Як підібрати гель до різного типу речей?

             Прання дитячих речей з використанням гелю

             Особливості гелів в капсулах

             Що кажуть покупці?

 

Гелі для прання – це розчини поверхнево-активних речовин (ПАР) з підвищеною в’язкістю, готові до вживання. Їх застосовують для прання в холодній воді 30-40 градусів. Температура підходить речей з вовни, синтетики і делікатних тканин.

Зміст

Який хімічний склад?

Достоїнства і недоліки гелів

Як використовувати в пральній машині?

Огляд популярних засобів

Як підібрати гель до різного типу речей?

Прання дитячих речей з використанням гелю

Особливості гелів в капсулах

Що кажуть покупці?

Який хімічний склад?

Основним компонентом є ПАР. Головний серед них — лаурилсульфат натрію. Його міститься менше, ніж в порошках. Також одним з головних інгредієнтів є со-ПАР, які м’яко перуть одяг. Не обійшлося без ензимів, вони видаляють білкові забруднення.

Фосфати – сумнівні компоненти, потрібні для пом’якшення води. Вони є дуже сильними забруднювачами води. Деякі країни законодавчо забороняють застосовувати фосфати в сфері побутової хімії. Російська Федерація поки дозволяє використовувати не більше 8%, але вже зараз готується законопроект про повну заборону фосфатів. Відмова може призвести до підвищення частки ПАР у складі, що у свою чергу спричинить більш тривале вимивання кошти.

Для відпирання білого одягу застосовуються оптичні відбілювачі. Найвідоміший — діоксид титану, який надає білизні рожевий відсвіт. Оптичний відбілювач малоопасен, тому не варто переживати. Доглядає косметика, яка контактує з шкірою, наприклад, лосьйон або крем, що містить його набагато більше.

Наявність ароматизаторів гарантує, що речі після прання будуть мати приємний аромат.

Достоїнства і недоліки гелів

До негативних сторін цих миючих засобів можна віднести:

             висока вартість;

             можливість використання тільки в холодній воді;

             можна прати тільки злегка забруднена білизна;

             маленький термін зберігання;

             погано видаляють масляні і жирні плями.

 

Незважаючи на негативні моменти, гелі мають ряд переваг, які дають споживачеві право використовувати їх замість пральних порошків. До них відносяться:

             дбайливе очищення делікатних тканин;

             наявність мірного ковпачка полегшує розрахунок дозування засобу;

             після прання речі будуть без розлучень, відпадає необхідність додаткового полоскання;

             не потрібно купувати додатково кондиціонер для білизни, одяг після висихання м’яка, приємно пахне;

             зниження кількості споживаної електроенергії, оскільки прання відбувається на низьких температурах;

             немає «пилу», отже, не виникне алергічної реакції. Вагома перевага в порівнянні з сухим порошком, летючі частинки якого потрапляють в очі та дихальні шляхи.

 

Як використовувати в пральній машині?

Якщо ви купили рідкий порошок перший раз, то, напевно, не знаєте, скільки його потрібно і куди краще залити: безпосередньо в барабан або краще використовувати відсік для миючих засобів?

На флаконах виробник вказує необхідну дозу на один цикл. Приблизно вона становить 75-150 мл Це високий витрата, швидко доведеться купувати новий. Покупцеві це невигідно.

Дослідним шляхом встановлено, що речі будуть ефективно очищатися при використанні двох столових ложок гелю. Цей витрата добре підійде власницям пральних машин з завантаженням 3-5 кг. Якщо у машини завантаження 6-7 кг, то краще брати 3-4 столових ложки.

Відповісти точно на питання, куди заливати рідкий порошок, складно. У виробників різні вимоги до використання цього миючого засобу.

Більшість відсіків пральних машин поділені на три частини. В одного з них є позначення або II. Сюди зазвичай засипають порошок, гель теж підійде.

Варто враховувати, що деякі виробники пральних машинок забороняють використання гелеобразних коштів. Отже, підійде варіант з наливанням у спеціальний контейнер, який кладуть в барабан.

Перед пранням, щоб вона пройшла ефективно, потрібно зробити три кроки:

             відсортуйте білизну за кольором – світле до світлого, темне до темного;

             виберіть дозування, відповідну ступеня забруднення речей;

             температуру потрібно тримати рекомендованої, 30-40 градусів.

Як підібрати гель до різного типу речей?

Гелі можуть бути як універсальними або призначатися для якогось певного типу білизни.

             Для білих речей краще брати окрему рідина. Вона містить особливі речовини – оптичні відбілювачі, які повертають одязі білосніжний колір. Ні за що не варто брати гелі з хлором в складі, так як він може пошкодити тканину, а також викликати алергічну реакцію.

             Щоб чорні речі зберігали свій насичений колір, можна використовувати окреме засіб. З усіх тканин з часом вимивається барвник, темний одяг може посіріти за кілька прань. Спеціальні гелі для чорної тканини не містять відбілювачів, які освітлюють нитку, тому їх було б доречно використовувати. Хлор у складі повинен бути відсутнім.

             Кольорові речі потрібно прати окремо від чорних і білих, обов’язково сортувати за кольором щоб уникнути «обміну барвниками». Гелі, призначені для речей різного кольору, допомагають зберегти насичений відтінок.

             Особливі рідкі порошки для вовняних речей не дозволяють їм розтягнутися і змінити свою первісну форму. При купівлі варто звернути увагу на склад: не повинно бути агресивних речовин, луги (під суворим забороною для виробників мийних засобів).

             Засіб для пуховиків і курток слід вибирати, орієнтуючись на склад. Активною речовиною повинен бути ланолін, він створює захист для структури пуху на підкладці.

Прання дитячих речей з використанням гелю

Щоб підтримувати гігієну, здоров’я дитини, дитячі речі треба прати як можна частіше.

При купівлі рідини потрібно знати, що маленькі діти дуже вразливі до негативного впливу хімікатів. Ці добавки подразнюють шкіру.

Засіб має ефективно видаляти всі забруднення, одночасно зберігати колір і форму речей. Потрібно подбати про делікатних тканинах, адже вони вимагають дбайливого догляду.

 

Особливості гелів в капсулах

Гелі в капсулах хороші тим, що можуть відіпрати плями і не потребують дозуванні, тому що укладені в оболонку. Однак, якщо завантаження барабана неповна, не можна використовувати тільки частина вмісту, що значно збільшує витрату.

Кожен покупець розбереться, як користуватися капсулами. Потрібно помістити засіб на дно барабана, зверху скласти речі. В процесі прання оболонка розчиниться, вміст капсули потрапить на одяг.